Berk Bayraktutan

Satış Direktörü
05303418565
berk@solodeniz.com

tr en fr

1979 senesinde İzmir’ de doğdu. İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’ nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fransızca Mütercim-Tercümanlık Bölümünü 2003 yılında tamamladı.

 

İş hayatına İzmir Fevzi Gandur Denizcilik’ te başladı. Sonrasında İstanbul’ da kargo ve kurye sektöründe, sırasıyla Operasyon müdürü ve Üst Düzey Yöneticilik pozisyonlarında olmak üzere çalışmalarını sürdürdü. 2012 yılında İzmir’ de Solo Deniz ailesine katıldı. 2014-2016 yılları arasında Jeanneau Yelkenli Yatları Türkiye Temsilcisi olan Top Leisure A.Ş. İstanbul Kalamış ofisinde ikinci el yatlar satış sorumlusu olarak çalıştıktan sonra, 2017 yılında yeniden İzmir’e döndü ve Solo Deniz’ e katıldı. Bugüne kadar Satış faaliyetlerini yönetmeye devam etmektedir.

 

Yelken sporu ile küçük yaşlarda tanıştı. Foça Yelken İhtisas Kulübü’ nde 1990 yılında ilk lisansını aldı. İş yaşamı sırasında, 2014-2021 yılları arasında önce bu kulübün yönetim kurulunda görev aldı, sonrasında Komodor olarak kulübe hizmette bulundu. Foça Regatta Yat Yarışları Organizasyonu’nu yaptı ve ayrıca yelken sporuna birçok gencin dahil olması için çalıştı. Halen uluslararası ve ulusal yat yarışlarında aktif olarak yarışmaktadır.